Warsztaty Innowacyjnych Technologii w Wojskowej Akademii Technicznej

Warsztaty Innowacyjnych Technologii
w Wojskowej Akademii Technicznej

10 stycznia 2019 r. mimo, iż ze względu na egzaminy zawodowe dla wielu z nas był to dzień wolny od zajęć dydaktycznych, klasa 1AE wraz z opiekunami: p. Adrianem Weredyckim i p. Kamilem Wyrąbkiewiczem już o 5.00 zebrała się na parkingu przed szkołą, aby stąd udać się w podróż do Warszawy. Celem tej wycieczki były V Warsztaty Innowacyjnych Technologii  organizowane przez Wydział Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej.

Po 3 godzinnej podróży i po podzieleniu na grupy, każdy z uczestników wziął udział w zajęciach podzielonych na trzy bloki tematyczne:

  1. Badanie charakterystyki częstotliwościowej filtra z wykorzystaniem oscyloskopu.
  2. Zabawa przez grafikę – czyli układy FPGA w praktyce.
  3. Wyposażenie kabiny cywilnego oraz wojskowego statku powietrznego. Wykorzystanie układów optoelektronicznych na pokładzie statku powietrznego.

Dla młodych elektryków i automatyków była to nie lada gratka gdyż zajęcia były prowadzone w dobrze wyposażonych pracowniach zatem zetknęli się oni z urządzeniami, z którymi będą pracowali w swoim życiu zawodowym. Największą niespodzianką okazały się ostanie zajęcia, które odbyły się w hangarze lotniczym a tam uczestnicy mieli okazję zasiąść za sterami samolotu.

Opiekunem naukowym warsztatów była Pani dr Ewa Łakoma, której bardzo dziękujemy za zorganizowanie zajęć i już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania z WAT.

Wyjazd został dofinansowany ze środków Stowarzyszenia Przyjaciół ZSMEiE, któremu również serdecznie dziękujemy.

Poniżej zdjęcia dokumentujące wyjazd:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.