Nagroda Stowarzyszenia Przyjaciół ZSMEiE dla zwycięzców konkursowego Festiwalu Talentów Technicznych µElektra

Nagrody Stowarzyszenia Przyjaciół ZSMEiE dla zwycięzców konkursowego festiwalu Talentów Technicznych µElektra.

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu funkcjonuje już szósty rok. Po raz pierwszy w swojej historii ufundowało i zakupiło nagrody rzeczowe dla zwycięzców XIX edycji konkursowej imprezy popularno-naukowej organizowanej przez „uczniów dla uczniów” – Festiwalu Talentów Technicznych µElektra. Było to możliwe dzięki pozyskaniu od Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole darowizny celowej w kwocie 1000 złotych, którą w całości przeznaczono na zakup takich urządzeń jak: zasilacz laboratoryjny, miniwiertarka precyzyjna, stacja lutownicza, mierniki uniwersalne, organizery, potencjometry obrotowe, potencjometry montażowe, zestawy rezystorów, zestawy kondensatorów elektrolitycznych i ceramicznych, tranzystory i stabilizatory. Wszystkie one przyczynią się do ułatwienia praktycznych poczynań uczniów dla ich własnego rozwoju intelektualnego i sukcesów technicznych.
Przyznane przez Stowarzyszenie nagrody, uhonorowanym uczestnikom konkursu, wręczał prezes Zarządu Stowarzyszenia – mgr Jerzy Konopiński wraz z członkiem Zarządu – mgr. Małgorzatą Łopatko- dyrektorem ZSMEiE.

Stowarzyszenie, dzięki współpracy z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie, zapewniło udział w Festiwalu pracowników naukowych i słuchaczy Wydziału Mechatroniki I Lotnictwa WAT.
W grupie tej znaleźli się ppłk dr inż. Sławomir Stępień i mgr inż. Grzegorz Nikiciuk – obaj indywidualni członkowie wspierający Stowarzyszenia, oraz Magdalena Biełaga, Martyna Staszewska, Sławomir Potroś i st.szer.pchor. Monika Gałus.
Obecni byli również absolwenci naszej szkoły, a obecnie słuchacze Wydziału mechatroniki i Lotnictwa WAT, st.szer. pchor. Piotr Gutowski i Paweł Jątczak- kilkuletni szef Festiwalu, a w tym roku członek jego jury- obydwaj członkowie zwyczajni Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie pokryło tez ze swoich środków finansowych koszty poczęstunku, którym szkoła podjęła swoich gości.

Ważne jest to, że mimo zawirowań ogólnostrajkowych udało się uczniom zrealizować w roku szkolnym 2018/2019 cieszącą się bardzo dużym zaangażowaniem młodych konstruktorów i wielkim zainteresowaniem osób odwiedzających ważną konkursową imprezę popularno-naukową.

Tekst: Jerzy Konopiński
Zdjęcia: Aleksander Cieśliński

Poniżej zdjęcia przedstawiające laureatów:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.