Dwudzieste urodziny Festiwalu Talentów Technicznych Elektra w ZSMEiE

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu, po raz kolejny, wsparło, tą jedyną w swoim rodzaju, inicjatywę uczniów, która zrodziła się przed 20-tu laty w naszej szkole. Sponsorowanie nagród rzeczowych, na kwotę 1.000 złotych, było możliwe dzięki dotacji celowej pozyskiwanej przez nasze Stowarzyszenie od Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole.
W imieniu Stowarzyszenia nagrody wręczał prezes Zarządu- mgr Jerzy Konopiński oraz członek Zarządu- mgr Małgorzata Łopatko- dyrektor ZSMEiE.
W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, ta ważna impreza popularnonaukowa, odbyła się w innym terminie niż zwyczajowo- na wiosnę w ramach Dnia Otwartego Szkoły.
Wzięła w niej udział również mniejsza, niż zwykle, liczba wystawców prac. COVID-19 ograniczył tez liczbę oglądających (w reżimie sanitarnym) oraz udział przedstawicieli firm, a przez to i sponsorów nagród. Oprócz naszego Stowarzyszenia ufundowała je firma Uni-Kat sp. z o.o. z Grabowca i Rada Rodziców Szkoły.
Niezmienna pozostała jednak wysoka jakość prezentowanych wytworów oraz zaangażowanie organizatorów i wystawców i entuzjazm corocznej atmosfery festiwalowej. 

mgr Jerzy Konopiński

Poniżej fotorelacja z obchodów:

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.