Zaprzyjaźnijmy się z Wisłą

Pod takim hasłem realizowało się w dniach 7 i 8 września, tegoroczne Święto Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Mechanicznych Elektrycznych  i Elektronicznych w Toruniu.To, cykliczne już, spotkanie członków Stowarzyszenia odbyło się w „Marinie” – Przystani Wioślarskiej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Toruniu.

Wobec utraty dotychczasowego miejsca odbywania powyższej imprezy, jakim był Ośrodek Wypoczynkowy ZSMEiE w Ostrowitem k/Czerska, w sukurs Zarządowi Stowarzyszenia przyszło kierownictwo Przystani, w osobie jej kierownika: pana Mirosława Berlińskiego – członka zwyczajnego Stowarzyszenia.

Przy tej okazji należą się ogromne podziękowania dla pana kierownika za rzadko spotykaną przyjazną życzliwość i wielokierunkową pomoc i wsparcie w organizację i przebieg Święta.

Zaproszenie do wzięcia udziału w naszym corocznym przedsięwzięciu, które graficznie opracowała sekretarz Zarządu – pani Martyna Konopińska, zostało przez nią wysłane drogą mailową do wszystkich członków Stowarzyszenia.
Pozytywnie na to zaproszenie odpowiedziały 62 osoby, z których ostatecznie w naszej imprezie udział wzięło 40 osób, w tym: 15 kobiet i 25 mężczyzn.
Wszyscy uczestnicy objęci zostali grupowym ubezpieczeniem NNW w firmie: Wojciechowski. Finanse i Ubezpieczenia.
Program tegorocznego integracyjnego biwaku ekologiczno-sportowego zawierał:
– zwiedzanie pomieszczeń reprezentacyjnych i ćwiczeniowych Przystani;
– rozwiązywanie tematycznego logogryfu ,,Zaprzyjaźnijmy się z Wisłą”, który opracował Jerzy Konopiński – prezes Stowarzyszenia;
– rozgrywki turnieju szachowego o puchar prezesa Zarządu Stowarzyszenia, w którym udział wzięły 4 osoby. Zwycięzcami zostali:
I miejsce – pan Kamil Marzec
II miejsce – pan Arkadiusz Piwoński
III miejsce – pan Piotr Kłodawski
Turniej zorganizował i przeprowadził pan Piotr Kłodawski;
– rozgrywki turnieju tenisa stołowego o puchar prezesa Zarządu Stowarzyszenia, w którym udział wzięło osiem osób. Zwycięzcami zostali:
I miejsce – pan Jacek Dymiński
II miejsce – pan Łukasz Kędziora
III miejsce – pan Kamil Marzec
Zawody zorganizował i przeprowadził pan Arkadiusz Piwoński.
Puchary ufundowane zostały przez indywidualnego członka wspierającego Stowarzyszenie – pana Jana Olkowskiego – właściciela Z.H.U Dystans Jan Olkowski z Młyńca Pierwszego;
– rejs repliką średniowiecznej łodzi toruńskiej po Wiśle na trasie Przystań Wioślarska – most kolejowy – Przystań Wioślarska (ok. 30 min.);
– ognisko i grillowanie z bardzo bogatym programem kulinarnym. Całodzienne i ciągłe wyżywienie zapewniła pani Ewa Lemańczyk, która od pierwszej edycji Święta opracowywała jadłospis i przygotowywała niezwykle smaczne i urozmaicone posiłki. W tych działaniach kulinarnych i kelnerskich aktywnie i dzielnie wspierały ją panie: Martyna Konopińska, Violetta Szykowna-Konopińska, Katarzyna Jewtuch i Maria Kirstein oraz pan Michał Kulwicki, który przez dwa dni obsługiwał grilla.
Kulinarnym ,,gwoździem” karty dań były dwa udźce wieprzowe ,,koncertowo” upieczone na ruszcie przez, zatrudnionego na tę okoliczność, pana Rafała Koziołek. Dokładkom nie było końca.

Imprezę rozpoczęło wystąpienie prezesa Zarządu Stowarzyszenia – Jerzego Konopińskiego, który powitał uczestników biwaku, podziękował obecnym i nieobecnym za dotychczasowe przyjazne wspieranie Szkoły i Stowarzyszenia, przedstawił raport dotyczący liczebności Stowarzyszenia (321 członków – stan na dzień 27.06.2024) oraz przychodów i rozchodów na rzecz Stowarzyszenia, Szkoły, uczniów i aktywności charytatywnej.

Następnie głos zabrała pani Małgorzata Łopatko – dyrektor ZSMEiE przyłączając się do podziękowań dla sponsorów i darczyńców, a także wyrażając słowa uznania dla aktywności Stowarzyszenia i jego prezesa oraz życząc wszystkim udanej imprezy.

Podniosłym momentem spotkania było wręczenie, przez prezesa Zarządu Stowarzyszenia, Statuetki Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu panu mgr. inż. Dawidowi Kujawińskiemu – właścicielowi Z.H.U.P. Goltronet w Golubiu-Dobrzyniu za wielokrotne finansowe i rzeczowe przyjazne wspieranie Szkoły i Stowarzyszenia. Statuetkę przyznano na mocy Uchwały nr 31/2024 Zarządu Stowarzyszenia z dnia 27.06.2024roku.

Kolejnym elementem imprezy było wręczenie, przez prezesa Zarządu, certyfikatów potwierdzających udział w ekologiczno-sportowym biwaku integracyjnym, wszystkim jego uczestnikom. Certyfikaty te, podobnie jak w latach poprzednich, opatrzyła nazwiskami biwakowiczów, pięknym, kaligraficznym pismem, pani Irena Lewandowska – członek zwyczajny Stowarzyszenia, za co prezes wyraził pani Irenie uznanie i podziękowanie, a zebrani zatwierdzili to gromkimi oklaskami.

Wobec faktu, że Przystań nie dysponuje własną bazą noclegową, zainteresowane tym osoby nocowały w wojskowych namiotach, które zabezpieczył nieodpłatnie pan Maciej Partyka – członek zwyczajny Stowarzyszenia, za co bardzo mu dziękujemy.

Uczestnicy tegorocznej edycji Święta Stowarzyszenia bardzo wysoko ocenili jego organizację i przebieg. Bardzo efektywnie realizowała się jego funkcja integracyjna, rekreacyjna i kulinarna. Stowarzyszenie zaprzyjaźniło się z Wisłą, a i Wisła z nami chyba też.

Uczestnicy spotkania wyrazili chęć udziału w kolejnej odsłonie naszego wspólnego Święta.
Gdzie? To narazie wielka niewiadoma.  

Na koniec prezes przedstawił informację dotyczącą tego, że pozyskane przez niego darowizny finansowe w całości pokryły koszty przedsięwzięcia.   

W tym miejscu serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom, dzięki którym możliwa jest realizacja tej idei integracyjnej, na którą jest coraz większe zapotrzebowanie.

Tekst: Jerzy Konopiński
Zdjęcia: Paweł Brudek
Dawid Kujawiński
Adam Rzymski
Sebastian Rzymski
Krzysztof Szmit

Ten wpis został opublikowany w kategorii Artykuł. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.