Bawmy się i pomagajmy szkole

Pod takim hasłem, w dniach 24-25 września 2022 roku, członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu uczestniczyli w kolejnej edycji Święta Stowarzyszenia. Miało to miejsce w Ośrodku Wypoczynkowym ZSMEiE w Ostrowitem k/Czerska, udostępnionym Stowarzyszeniu nieodpłatnie dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Szkoły. Wydarzenie miało formę ekologiczno-sportowego biwaku integracyjnego.

Uczestnicy imprezy prezentowali swoją wiedzę o regionie rozwiązując, opracowany przez prezesa Zarządu Stowarzyszenia, logogryf ,,Święto Stowarzyszenia Przyjaciół ZSMEiE w Borach Tucholskich”. Zwycięzcami zostali państwo: Maria Fryszka, Maria Kirstein, Robert Łukaszewski, Anna Nowicka i Arkadiusz Piwoński, którzy z rąk prezesa odebrali piękne albumy ,,Las był, las jest” ufundowane przez Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Nadleśnictwa Woziwoda, a przekazane przez panią Dorotę Rząska-Lis.

Zrealizowany został turniej szachowy o puchar prezesa Zarządu Stowarzyszenia. Jego zwycięzcami zostali panowie: Mateusz Lewicki – I miejsce, Arkadiusz Piwoński – II miejsce oraz Piotr Jeznach – III miejsce. Osoby te otrzymały puchary i dyplomy, które wręczył prezes Zarządu. Organizacyjnie i merytorycznie nad przebiegiem rozgrywek czuwał pan Piotr Kłodawski – sędzia zawodów.
Drugi turniej stanowiły rozgrywki w tenisie stołowym, który przeprowadził pan Arkadiusz Piwoński, a jego zwycięzcami byli panowie: Jędrzej Wysocki – I miejsce, Łukasz Kędziora – II miejsce i Piotr Jeznach – III miejsce. Otrzymali oni, z rąk prezesa, również puchary i dyplomy, które współfinansował i wykonał Zakład Handlowo-Usługowy ,,Dystans” Jan Olkowski z Młyńca.
Zainteresowane osoby grały, już nie turniejowo, w piłkę siatkową, a wielu innych udało się do lasu na grzybobranie, przynosząc okazałe ilościowo i jakościowo trofea.

Podniosłym elementem tegorocznego Święta Stowarzyszenia było uhonorowanie przyznaniem Mateuszowi Lewickiemu – właścicielowi firmy ,,Administerium” w Bydgoszczy, Statuetki Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu za wieloletnie przyjazne i efektywne utrzymywanie kontaktów i współpracy ze Stowarzyszeniem w aspekcie organizacyjnym, merytorycznym i finansowym wyrażone m.in. w sfinansowaniu kosztów wykonania repliki munduru gen.dyw.prof.dr.hab.inż. Sylwestra Kaliskiego – Patrona Szkoły. Statuetkę i dyplom wręczył prezes Zarządu Stowarzyszenia.

Utrzymywaniu dobrej kondycji fizycznej uczestników Święta służyły, chwalone powszechnie, posiłki, a tu m.in. grochówka, grillowane piersi z kurczaka, karkówka, kiełbasy i kaszanki oraz różnorodne surówki, barszcz z pasztecikami, flaki i jajecznica na boczku. Nie zabrakło zimnych i gorących napojów oraz pięciu rodzajów ciast upieczonych przez panie: Dorotę Kujawińską, Violetto Szykowną-Konopińską i Martynę Konopińską. Całością aprowizacji i przygotowania posiłków, z wielkim zaangażowaniem i pełną profesjonalizacją, zajęła się pani Ewa Lemańczyk, a mistrzem grillowania był pan Jędrzej Wysocki.

Uczestnicy imprezy, do późnych godzin nocnych piekli kiełbaski przy ognisku tocząc ożywione rozmowy i śpiewając przy akompaniamencie gitary, na której grał Łukasz Kędziora. Nie zabrakło też chętnych do tańca.

Na zakończenie prezes Zarządu Stowarzyszenia – Jerzy Konopiński podziękował uczestnikom za wspólny pobyt na cyklicznej już imprezie i wręczył każdemu ,,Certyfikat” potwierdzający udział w ekologiczno- sportowym biwaku integracyjnym z okazji Święta Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu.

Całość kosztów organizacji i przebiegu tego przedsięwzięcia pokryto z darowizn celowych, pozyskanych przez prezesa od sponsorów – osób fizycznych i instytucji.

Tekst: Jerzy Konopiński
Zdjęcia: Beata Kruber, Marian Nowicki, Arkadiusz Piwoński

Zapraszamy na fotorelację:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.