Charytatywne ,,Mikołajki”

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu, w swoim szóstym obszarze aktywności, zajmuje się działalnością charytatywną na rzecz osób szczególnej troski z terenu naszej szkoły i szeroko rozumianego środowiska lokalnego.

Jednym z takich działań, podjętym w 2022 roku była współorganizacja, wraz z nauczycielami z SP16 w Toruniu, kiermaszu ozdób świątecznych jako elementu imprezy mikołajkowej.
Kiermasz ten przygotowywały dzieci z klas integracyjnych tej szkoły.

Z inicjatywy prezesa Zarządu Stowarzyszenia – mgr Jerzego Konopińskiego, kilka osób postanowiło wesprzeć to przedsięwzięcie plastycznie. Członkini zwyczajna Stowarzyszenia – Jolanta Dziętara przygotowała 40 pięknych kart świątecznych i noworocznych. Nauczyciele z miejscowości Winnica w Ukrainie, zatrudnieni w naszej szkole, Swietłana Iszczuk i Valerii Vakolniuk zrobili mikołaje malowane na drewnie oraz kilkadziesiąt okolicznościowo zdobionych bombek. Członkowie zwyczajni, państwo Marlena (nauczyciela SP16) i Robert Góreccy odlali z gipsu i pomalowali około 50 aniołków. W malowaniu tym wsparła ich Violetta Szykowna-Konopińska – również nauczycielka SP16, która przygotowała też kilkanaście kart świątecznych. Pozyskała też kilkanaście bombek, wykonanych różną techniką, przez mamę członkini Stowarzyszenia – panią Kazimierę Kozubińską z Wrześni.

Stowarzyszenie, z finansowych środków własnych, pokryło koszty zakupu materiałów dekoratorskich niezbędnych do wykonania ozdób w kwocie 630 zł.
Dzięki temu kiermasz miał duży rozmach i mógł zadowolić wrażenia estetyczne oraz wzbudzić potrzebę nabycia ozdób przez obecne na ,,Mikołajkach” osoby.
Natomiast dzieci niepełnosprawne, na rzecz których, ludzie dobrej woli – członkowie i sympatycy Stowarzyszenia wykonali ozdoby, zapewne cały czas radośnie się uśmiechają i dziękują za okazane im serce.

Tekst: Jerzy Konopiński

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.